Az 1956-os egri sortűz áldozatainak emlékére
Az 1956-os forradalom leverése után a megtorlás időszaka következett. A fegyveres harcok leverése után az ellenállás áttevődött a munkástanácsokra, nemzeti bizottságokra. Felhívásukra december első napjaiban tiltakozási hullám söpört végig az országon, melyre válaszul sortüzek dördültek, számos halálos áldozatot követelve. December 12-én az emberi jogok napja alkalmából Egerben tüntetést szerveztek, mely tragikusan végződött. A helyi, illetve az idevezényelt füzesabonyi karhatalmisták a Széchenyi utcán békésen felvonuló két-háromszáz fős tüntető tömegbe lőttek. Az áldozatok pontos száma a mai napig nem ismert. Kilenc-tizenhat ember haláláról és huszonkettő-harminc kórházban ápolt sebesültről szólnak a források. Az egykori sortűz helyszínén, a Széchenyi és Csiky Sándor utca találkozásánál, az Ötvenhatosok Emlékparkjában elhelyezett emléktáblán olvasható annak a kilenc ismert áldozatnak a neve, akik a gyűlölet, a megtorlás, az értelmetlen erőszak áldozataivá váltak. Kegyelettel emlékezünk Rájuk és sorstársaikra...
Megújuló közterületi játszóterek
Örömmel fogadtuk, hogy részt vehetünk Eger közterületi játszótereinek felújítási programjában. Ez az új feladat azért is felemelő, mert tudjuk, hogy olyan munkát végzünk, amely az egri gyermekek szabadban történő játék- és mozgásigényének megfelelő körülmények között történő kielégítése érdekében történik. Szakmunkásaink, - kőművesek, asztalosok, lakatosok, festők- hozzáértő keze munkája által újabb és újabb játszóterek válnak biztonságossá, szebbé, színesebbé. A Töviskes téren, a Kölcsey téren, a Faiskola úton, a Sas úton és a Mikszáth Kálmán úton találhatóakat már birtokba vehetik a gyerekek, a továbbiak megújulása pedig folyamatban van.
Nemzeti Gyásznap
„1956. október 23-a örökké élni fog a szabad emberek és nemzetek emlékezetében. E nap a bátorság, az öntudat és a győzelem napja volt. A történelem kezdete óta nincs még egy nap, mely világosabban mutatja az ember csillapíthatatlan vágyát a szabadság iránt – bármily kicsi is a siker esélye, s bármily nagy is az áldozat, amit követel.”
John F. Kennedy (1960)
GG Tánc Eger Táncstúdió felújítása
Topolánszky Tamással, a Gárdonyi Géza Színház Tánctagozata, a GG Tánc Eger vezetőjével és társulatával együtt dolgozhattunk a Törvényház úti Táncstúdió felújításán. Ők megálmodták az arculatot, a stílust, az EKVI dolgozói pedig maximális igyekezettel megvalósították azt. A táncterem, a nappali, az öltözők, a kis balett terem, az előtér, a folyosó, a konyha, az iroda festése, nyílászárók mázolása mellett, világítás csere és a pihenő burkolatának cseréje is megtörtént. A munkafolyamatról és a végeredményről beszéljenek a fotók.
Az aradi vértanúkra emlékezünk október 6.-án
Október 6. az aradi vértanúk emléknapja: 1849. október 6-án az orosz segítséggel levert szabadságharcot követő császári megtorlás során Pesten kivégezték gr. Batthyány Lajost, az első magyar miniszterelnököt.